


Күні |
23-наурыз |
Сыныбы |
3 |
Пәні |
Математика |
Тақырыбы |
Көбейту және бөлу 26*3 78:3 |
||||
мақсаты |
Көбейту тәсілін үйреніп, қолдана алады. Бөлудің ауызша тәсілін жетік мегеруге талпынады. Сабақ барысында ойындар арқылы және жаңа әдіс тәсіл арқылы шешім таба алатын болады. |
||||
нәтижесі |
-сұрақты қоя біледі-өзінндік және жұптық тапсырмаларды орындауда белгілі тәртіпті ұстанады-алған білімін қолдана аладыӨректерді тез шешімін табуды ұғынады-бірін бір бағалай алады |
||||
Әдіс-тәсілдер |
жеке, жұпен жұмыс, АКТ, диалогты оқыту, сұрақ жауап, әңгімелесу |
||||
Негізгі дерек көздері |
оқулық, дәптер, маркер, стикер, ватман, интерактивті тақта |
||||
Сабақ барысы |
Уақыты |
Өтілетін жұмыстар |
Ескеру |
||
Ұйымдастыру |
3 мин |
Бүгінгі сабағымызға сыйқырлы сандығымыз тағы келді. Бүгін сыйқырлы сандық сырға толы. Алдымен сабаққа назар аудару және қызығушылық ату үшін сендерге «домино» ойыны келді.-ойнағыларың келе ме?Ендеше сынып ішін аралап сандықшадан шыққан өрнектердің мәндерін іздеңдер.Мысалы көбейту кестесі8*9 72 5*8 40 3*7 21 4*9 36 6*7 42 5*7 35 4*7 28 6*5 30 3*5 15 2*9 18 5*5 25Осы жауаптарды өсу ретімен қойып шығыңдаршы еді аударып шығыңдар не деген сөз шықты көбейту, бөлу ендеше бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы шықты. |
Бәрінің қатысу |
||
Үй жұмысын тексеру |
2мин |
Мен жауаптарын беремен сонымен өз жауаптарын салыстырып бағалайды. |
Бірін- бір тексеру |
||
Жаңа сабақ |
8 мин |
Жаңа сабақ тақтада түсіндіріледі алдағы сабаққа ұқсас болғандыққтан балалардың өздеріне ашқызып көремін26*3 =(20+6)*3=60+18=7878:3= (60+18):3=20+6=26 |
Алғырлау оқушы шығады |
||
Кітаппен жұмысСергіту сәтіОй талғаныс |
10мин5мин2мин6 мин |
Алғашқы екі бағанды қалған екі бағанды «Қытайша десерт»«Қытайша ет» арқылы тексеру28*2 13*3 29*3 19*356:2 39:3 87:3 57:3Жаңа алған білімді бекіткеннен кейін келесі тапсырмаСөзді есепті шығаруОқып қысқаша шартын құруӘйелдер көйлегі-261 көйлекке-4м матаЕрлер жейдесі-30 ? м мата1 жейдеге -2м мата26*4=10430*2=60104+60=164Шешімін және жауабын жазу«Карусель» ойыныЖылаған дауыс шығады-бұл ненің дауысы екен?-сыйқырлы сандықтың ішінен шығып жатқандайСандықшаны алып шығып жапырақсыз ағашты көсетіп қабағы түйілген ағашты алып шығу енді осы ағаштың көңілін көтеру үшін жапырақ салайық ол жапырақ ағашқа жабысу үшін мынадай тапсырма орындаңдар «бірліктерін 6-ға көбейткеде 2*6 -12 теңдігі шығатындай екі таңбалы сандарды жаз. Оны ағашқа ілу»22*6=13252*6=312 т.б |
Бірін-бірі тексеру |
||
Кім шапшаң? |
4 мин |
Сандыққшадан тағыда тапсырма ашылып жатырФигуралар шығып жатыр екен-бұл фигураларды не істейміз?-ауданын және периметірін табыңдар дейдіS-? P-?Әрбіреуіне әртүрлі фигура беріледіКелесі қарлы кесек ойыныБеікту үшін |
Бірге жұмыс істеулері |
||
Рефлексия |
2 мин |
Саусақ арқылы өз дәрежесін көрсету |
|
||
БағалауҮйге тапсырма |
3 мин |
Балалардың көмегімен бағалау парағын толтырып жиынтық баға шығару.№6 58 бет |
Әділдік |
||
Посмотреть новость на сайте учреждения